Po raz drugi w tym roku pracownicy Altvater Piła zdezynfekują pojemniki na odpady na terenie Pruszcza Gdańskiego. Do końca października oczyszczone zostaną pojemniki ze wszystkich nieruchomości – jedno i wielorodzinnych. Usługa jest wykonywana przez Altvater Piła na podstawie umowy z pomorskim samorządem.

Mycie i dezynfekcja pojemników będzie się odbywać podczas rutynowego odbioru odpadów komunalnych. Po opróżnieniu zawartości pojemnika, jego wewnętrzna część zostanie oczyszczona wodą pod dużym ciśnieniem i zdezynfekowana antybakteryjnym środkiem przyjaznym środowisku. Usługa wykonywana jest przez specjalistyczny sprzęt, tzw. śmieciarko-myjkę, przystosowaną zarówno do odbierania odpadów, jak i usuwania zanieczyszczeń. Oczyszczanie pojemnika wraz z jego uprzednim opróżnieniem przebiega bardzo sprawnie – zajmuje nie więcej niż pół minuty. O tym, jak mycie i  dezynfekcja wygląda z bliska, można się dowiedzieć z filmu dostępnego na kanale ENERIS na You Tube. youtube.com/watch.

Właściciele domów jednorodzinnych są proszeni o punktualne udostępnienie pojemników w terminach odbioru odpadów komunalnych. Poza rutynowym wystawieniem pojemników, mieszkańcy nie muszą się dodatkowo przygotowywać do ich oczyszczania. Harmonogramy odbioru odpadów od mieszkańców gminy Pruszcz Gdański są dostępne na stronie internetowej ENERIS
(grupa-eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/pomorskie/ ).

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska, specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i  finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidualnych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce spółek działających w sektorze gospodarki odpadami. W 2017 roku do Grupy dołączyła firma Recupyl – francuski lider recyklingu baterii i akumulatorów.

Więcej na: www.grupa-eneris.pl

 

 

Dodaj komentarz