Brak środków finansowych pod koniec miesiąca może zdarzyć się każdemu, niezależnie od wysokości dochodów. O niespodziewane wydatki wcale nie jest tak trudno, zepsuty kran czy nagła choroba zawsze przychodzą w najmniej odpowiednim momencie. Niestety nie mamy wpływu na wszystko, zwłaszcza w przypadku losowych zdarzeń, które mogą nadwyrężyć portfel. Jak sobie poradzić z dziurą w naszym budżecie?

Dodatkowe źródło dochodów

Jeżeli problem z finansami domowymi pojawia się praktycznie każdego miesiąca, nawet pomimo unikania zbędnych zakupów, być może warto rozejrzeć się za dodatkowym źródłem dochodu. W sytuacji, gdy regularnie brakuje ci pewnej kwoty do przysłowiowego pierwszego, ale twoje wydatki są racjonalne, rozwiązaniem może być podjęcie pracy dorywczej. Możliwości jest wiele: praca przez Internet, wypełnianie ankiet lub składanie długopisów – to zajęcia, do których nie trzeba zbyt wysokich kwalifikacji i dostępne są praktycznie dla każdego. Nawet kilka godzin pracy w tygodniu może skutecznie podreperować budżet.

Pożyczka za zero

W sytuacji, gdy musisz zmierzyć się z nieoczekiwanymi wydatkami i jednocześnie gonią cię pilne płatności, rozwiązaniem może być pożyczka gotówkowa za zero złotych. Na rynku jest coraz więcej firm, które oferują klientom pierwszą pożyczkę za darmo, w ramach której spłacasz tylko kwotę pożyczonego kapitału, bez odsetek i ukrytych kosztów. Jeżeli musisz zapłacić za leki, wymienić zepsutą lodówkę lub naprawić samochód, to ekspresowy zastrzyk gotówki bez kosztów, może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o pożyczce za zero złotych, zajrzyj tutaj: https://www.vivus.pl/moje-finanse/pierwsza-pozyczka-za-darmo/.

Pozytywne myślenie

Znane przysłowie mówi, że optymista to człowiek, który w każdej sytuacji widzi szklankę do połowy pełną. Również w przypadku przejściowych kłopotów finansowych warto zobaczyć do połowy pełną szklankę, szukając pozytywnych aspektów sytuacji. Jeżeli będziesz zmuszony ograniczyć wydatki np. na jedzenie posiłków w restauracjach, to paradoksalnie może się wiązać z wymiernymi korzyściami. Dzięki konieczności przygotowywania posiłków w domu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także poznasz nowe przepisy i egzotyczne smaki, a z czasem być może odkryjesz w sobie prawdziwą pasję do gotowania wymyślnych potraw za niewielkie pieniądze.

Wiele pozytywów można też znaleźć w sytuacji, kiedy musisz ograniczyć wydatki na benzynę. Jeżeli tylko masz taką możliwość, zrezygnuj z dojazdów autem na rzecz przejażdżki rowerem lub spaceru. Nie tylko zaoszczędzisz, ale także zadbasz o zdrowie i kondycję, a może nawet zrzucisz kilka zbędnych kilogramów. Być może jeszcze nie wydaje ci się to dobrym rozwiązaniem, ale zobaczysz, że sukcesem w życiu jest przede wszystkim pozytywne nastawienie. Jak napisała Magdalena Witkiewicz w książce Pierwsza na liście: ,,Myślcie pozytywnie. Pozytywne myśli przyciągają dobrych ludzi. I przyciągają szczęście”.

Artykuł sponsorowany

 

 

Dodaj komentarz