Branża handlowa na Pomorzu zatrudnia wielu pracowników, ale są oni słabo wynagradzani, zwłaszcza w porównaniu np. z branżą IT, czy też z wynagrodzeniem dyrektorów i kierowników w urzędach. Handel kojarzony jest, całkiem zresztą niesłusznie, z miejscami pracy dla osób o niskich kwalifikacjach. Nie jest to do końca prawdą. Jakie wynagrodzenia otrzymują handlowcy na Pomorzu, m.in. pracując w Gdańsku?

Branża handlowa na Pomorzu zatrudnia wielu pracowników, ale są oni słabo wynagradzani, zwłaszcza w porównaniu np. z branżą IT, czy też z wynagrodzeniem dyrektorów i kierowników w urzędach. Handel kojarzony jest, całkiem zresztą niesłusznie, z miejscami pracy dla osób o niskich kwalifikacjach. Nie jest to do końca prawdą. Jakie wynagrodzenia otrzymują handlowcy na Pomorzu, m.in. pracując w Gdańsku?

Sezonowość pracy w handlu

Z uwagi na położenie Pomorza, praca w Gdańsku czy w Pruszczu Gdańskim w handlu ma charakter sezonowy. Latem zarabia się tu więcej i analogicznie właśnie wtedy pracodawcy są skłonni do zatrudniania większej liczby pracowników. Turyści przybywają i zostawiają w sklepach sporą część swojego wakacyjnego budżetu.

Nawet nisko wykwalifikowany sprzedawca w sezonie wakacyjnym na Pomorzu może zarobić ponad 2000 zł netto na miesiąc. Pomorska lista płac opublikowana we wrześniu 2016 roku pokazuje przekrój zarobków w branży handlowej przy pracy w Gdańsku i okolicznych miejscowościach. Wygląda to w następujący sposób:

 • 1850 zł – telefoniczny doradca klienta w banku w Pruszczu Gdańskim, z kilkumiesięcznym doświadczeniem w pracy oraz z wyższym wykształceniem,
 • 1900 zł – sprzedawca na stanowisku kierowniczym, z 8-letnim doświadczeniem w pracy w dużym markecie budowlanym w Starogardzie Gdańskim, ze średnim wykształceniem,
 • 1900 zł – operator wózka widłowego, z niespełna roczny doświadczeniem i wykształceniem zawodowym, w Pruszczu Gdańskim,
 • 1900 zł – zastępca kierownika sklepu odzieżowego, z wykształceniem średnim i 5-letnim stażem pracy, w Gdańsku,
 • 2000 zł – przedstawiciel handlowy w branży chemii domowej na terenie Trójmiasta, z 2-letnim stażem pracy,
 • 2300 zł – specjalista ds. sprzedaży, z rocznym doświadczeniem i średnim wykształceniem, w prywatnej hurtowni w Gdańsku,
 • 2300 zł – sprzedawczyni w sieciowym sklepie obuwniczym w Gdańsku,
 • 2500 zł – cukiernik w cukierni w Pruszczu Gdańskim z 5-letnim doświadczeniem i wykształceniem zawodowym,
 • 2800 zł – specjalista ds. handlowych/przedstawiciel handlowy, z 2,5- rocznym doświadczeniem przy pracy w Gdańsku.

Aktualne oferty pracy w handlu

Serwis GoWork.pl publikuje najnowsze oferty pracy w Gdańsku w branży handlowej. Zatrudnienie oferują obecnie (styczeń 2017) pracodawcy:

 • Cukiernie Grochola – poszukiwani sprzedawcy do pracy w Gdańsku, mile widziane doświadczenie w sprzedaży, oferowana umowa o pracę.
 • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Andrzej Wziątek, marka DiPiu – poszukiwany sprzedawca do punktu zajmującego się sprzedażą galanterii skórzanej i biżuterii; praca w Gdańsku, wymagane jest roczne doświadczenie na stanowisku sprzedawcy.
 • CH OSOWA GDAŃSK – poszukiwane ekspedientki w punkcie cukierni SOWA, z CH Osowa Gdańsk. Wymagana jest książeczka sanepidu i mile widziane będzie doświadczenie w pracy z klientem lub w gastronomii.

Sprzedawców, pracowników magazynu i ekspedientki do pracy w Gdańsku poszukują również agencje pośrednictwa pracy.

Artykuł sponsorowany

 

 

Dodaj komentarz