Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2016 roku

Zgodnie z Uchwałą Nr XXII/201/2016 Rady Miasta Pruszcz Gdański z dnia 14 lipca 2016 r. w sprawie wysokości i warunków oraz trybu przyznawania dorocznej nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał, w roku 2016, nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Panu Bogdanowi Groth.

Pan Bogdan Groth to miłośnik i pasjonat fotografii, patriota polskiego krajobrazu. Jest mieszkańcem Pruszcza Gdańskiego i często w swoich pracach uwzględnia walory naszego miasta oraz jego okolic. Ponadto, Pan Bogdan Groth zdobył w roku 2016 drugie miejsce w prestiżowym konkursie fotograficznym „Chrzest Polski – kronikarze piszą, fotografowie interpretują” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury im. Klemensa Waberskiego w Gnieźnie.

Uroczyste wręczenie nagrody pieniężnej wraz z nagrodą rzeczową w postaci statuetki odbyło się 15 grudnia 2016 r. podczas uroczystej sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański.

Redakcja Pruszcz.com gratuluje Panu Bogdanowi nagrody i dziękuje za wieloletnią współpracę i możliwość publikacji jego twórczości na naszych stronach.

Dodaj komentarz