Cieszy nas powstawianie projektów którym daleko do skostniałych ram, ale które wpasowują się w otwarte i nowoczesne koncepcje mogące sprzyjać rozwojowi młodych mieszkańców naszego miasta 🙂 

U mieszkańca Pruszcza Gdańskiego, Jakuba Karwat, zrodził się pomysł utworzenia szkółki piłkarskiej dla dzieci, która oprócz typowych treningów miałaby w swojej ofercie znacznie szerszy zakres możliwości.

Mój pomysł jest nowy i kreatywny dla dzieci. Poza zajęciami piłkarskimi, zawodnicy będą też mieli zajęcia z judo, gimnastyki, języka hiszpańskiego oraz trening bramkarski, a dodatkowo raz w miesiącu będzie wspólny trening z rodzicami. To zapewni wszechstronny rozwój dzieci, ale pozwoli również ich opiekunom aktywnie włączyć się w życie Szkółki – mówi Jakub Karwat

Aktualnie szkółka posiada stronę internetową, fan page na Facebooku, konto na Instagramie oraz wkrótce pojawi się także kanał na YouTube.

Escola Futbolu  uzyskała poparcie Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański i na ten moment trwają rozmowy z lokalnymi firmami. Szkółka dopiero zaczyna swoją działalność a już ma prawie 50 dzieci z Pruszcza Gdańskiego i okolic, między innymi z Tczewa, Gdańska, Radunicy i Przejazdowa. Pomysł Szkółki jest nowoczesny, oparty na standardach europejskich Akademii Piłkarskich, a  właściciela i zarazem trenera piłki nożnej – Jakuba Karwat – czeka między innymi staż w zespole z Bundesligi, który z pewnością zapewni rozwój.

Unikalność i wyjątkowość to na pewno wszechstronny rozwój dzieci, zajęcia z języka hiszpańskiego oraz zajęcia dodatkowe. Fajna inicjatywa to też trening z rodzicami, nie będą się nudzić stojąc za płotem tylko przebiorą się i będą trenować z dzieckiem ???? wyróżni nas też na pewno wysoki poziom szkolenia oparty na europejskich standardach, bo uważam że Pruszczu są bardzo utalentowane dzieci tylko nie mają wsparcia w postaci doświadczonych trenerów praktyków. A najważniejsze w naszej szkółce jest uśmiech, zaszczepienie miłości do sportu, i zwrócenie uwagi młodego człowieka na podstawowe wartości życiowe, chciałbym ich przede wszystkim wychować na ludzi, a później na piłkarzy bo nie każdy z nich będzie piłkarzem – podsumował Jakub Karwat.

Portal Pruszcz.com popiera inicjatywę, która oprócz pobudzania młodych Pruszczan do sportu, ruchu – przez co i do zdrowia – wpływać będzie na postawę młodych ludzi.

Dodaj komentarz