Koniec gwarancji na telefon mobilny często skłania jego użytkownika do sprzedaży urządzenia. Właściciel sprzętu obawia się wtedy awarii smartfona i wysokich kosztów związanych z jego naprawą. Dodatkowo, w przypadku ofert na abonament po 2-3 latach od podpisania umowy z siecią komórkową, można otrzymać nową ofertę wraz z nowych telefonem. Czy warto z niej skorzystać? Czy może lepiej wybrać tańszy abonament i używać telefonu bez gwarancji producenta?

Koniec gwarancji nie oznacza problemów

Gwarancja na smartfona zapewnia wykonanie napraw wynikających z wad konstrukcyjnych na koszt producenta. W jej ramach usuwa się usterki, do których powstania przyczyniły się inne czynniki niż nieprawidłowe użytkowanie sprzętu przez właściciela. Jeżeli producent uzna, że wada smartfona wynika z winy użytkownika, odmówi naprawy na swój koszt i zażąda opłaty za wymianę części. Jeśli wina leży po stronie producenta, użytkownik sprzętu nie zapłaci za jego naprawę. Jedynym kosztem, który ma obowiązek pokryć, jest ewentualny koszt przesyłki smartfona do producenta, jeżeli dany model telefonu jest sprzedawany tylko na zagranicznych rynkach.

Gdy okres obowiązywania gwarancji zakończy się, właściciel telefonu nie musi pokrywać kosztów naprawy sprzętu samodzielnie, jeżeli sięgnie po ubezpieczenie. Polisa chroniąca smartfona może działać równocześnie z gwarancją, jak i po jej zakończeniu. Zakres ochrony ubezpieczeniowej w przypadku produktów takich jak https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance zapewnia wypłatę świadczenia na naprawę sprzętu nawet, gdy jego uszkodzenie wynika z winy użytkownika.

Zalanie, upadek, kradzież

Ubezpieczenie Mobile Phone Insurance zapewnia ochronę w przypadku zalania, upadku czy kradzieży sprzętu. Odszkodowanie jest wypłacane, kiedy uszkodzeniu ulegnie głośnik, mikrofon lub inna część smartfona bez względu na to, ile lat ma sprzęt i jak intensywnie jest użytkowany. Użytkownik telefonu zyskuje pewność, że otrzyma środki finansowe na naprawę urządzenia zawsze, kiedy zajdzie potrzeba skorzystania z usług serwisu.

Polisa sprzedawana przez brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe działa na obszarze całej UE oraz w Norwegii, Szwajcarii i Lichtensteinie. Bez przeszkód mogą korzystać z niej osoby na stałe zamieszkujące poza granicami Zjednoczonego Królestwa. Ubezpieczenie jest dobrym wyborem również dla osób, które dużo podróżują w celach osobistych bądź biznesowych i chcą mieć pewność, że nigdy nie pozostaną bez kontaktu ze światem.

Dodaj komentarz