Galeria Szary Ganek – wystawa oraz warsztaty świąteczne!

W pruszczańskiej przystani cyganerii i wielokulturowości – Galerii „Szary Ganek”, w niedzielę 19 listopada odbył się wernisaż malarstwa tablicowego Margarity Staszulonok. Artystka zaklęła w tradycyjne, prawosławne motywy z Pruszcza Gdańskiego.

Od niedzieli, przez cztery tygodnie, zobaczymy w „Szarym Ganku” 34 obrazy w technice malarstwa tablicowego. To taka sama technika, w jakiej powstawały dawniej ikony. Tematy prac to bajkowe klimaty, a także – tu niespodzianka – seria prac o Pruszczu Gdańskim. Prace można podziwiać w godzinach pracy galerii, można się także indywidualnie umówić przez telefon. (‭‭+48 536 853 254‬‬)

Galeria „Szary Gdanek” to miejsce, w którym możemy brać także udział w zajęciach „Klubu Inspiracji”.

W środę o godz 11.00-12.30 i 18.00-19.30; czwartek o godz. 11.00-12.30 działają grupy dla dorosłych.
Grupa dla dzieci – czwartek o godz. 18.00-19.30 Więcej info – na stronie i fb galerii.

„Szary Ganek przygotowuje także warsztaty świąteczne, podczas których będzie można między innymi zrobić własnoręcznie prezent świąteczny. Drugiego grudnia odbędą się tam warsztaty farbowania roślinami na papierze ” Naturalna Akwarela”, trzeciego grudnia – warsztat naturalnego farbowania jedwabiu i bawełny. 9 grudnia – warsztat biżuterii srebrnej od pracowni @ProjektM.

Galeria zaprasza też na świąteczne zakupy, unikatowych i niespotykanych rzeczy: odzieży artystycznej, ceramiki, srebrnej biżuterii jedwabnych szali, chust, krawatów, obrazów i sztuka naściennej.

Więcej info na @szaryganek fb stronę lub telefon ‭‭+48 536 853 254‬‬

źródło: polnocna.tv


Dodaj komentarz