Sukces mieszkanki naszej gminy na zawodach w Katarze!

Uczennica klasy III TE ZSOiO w Pruszczu Gdańskim, Karolina Perekitko, zajęła czwarte miejsce w kolarskim wyścigu juniorek podczas Szosowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Doha w Katarze.

Na zawodach młode kolarki miały do pokonania 67-kilometrową trasę na płaskim terenie w mieście, na tzw. Perle, w gorącym pustynnym klimacie, gdzie temperatura była bliska 40 stopni C i wiał silny gorący wiatr. Od startu tempo było bardzo wysokie, a już na początku rywalizacji była kraksa, w której uczestniczyła połowa zawodniczek. Karolina szczęśliwie ominęła kraksę i na ostatni kilometr wjechała w czołowej grupie. Zdołała finiszować tuż za podium. Niewiele, zaledwie długości roweru zabrakło do medalu, ale takie jest kolarstwo.

Od początku wyścigu nie czułam się zbyt dobrze, ponieważ upał dał mi mocno w kość. Cieszę się, że pokonałam moje słabości i udało się zająć czwarte miejsce. Ten wynik jest zwieńczeniem mojej ciężkiej pracy którą wykonuję. Do medalu zabrakło bardzo niewiele, ale mam dużo motywacji, aby w przyszłości poprawić ten wynik. Chciałabym również podziękować nauczycielom oraz dyrektorowi za wyrozumiałość i wsparcie, które otrzymuję.

– mówi Karolina

Świetne, czwarte miejsce jest dla Karoliny ukoronowaniem jej bardzo dobrego sezonu kolarskiego w kraju. Zawodniczka w 2016 roku zdobyła cztery tytuły Mistrzyni Polski: ze startu wspólnego, w wyścigu górskim, w kryterium ulicznym oraz w torowym wyścigu drużynowym na 4000 m na dochodzenie.

Serdecznie gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów na kolarskich trasach smiley