Mała knajpka powstająca w Mediatece, szuka pracowników!

Tam gdzie kiedyś dworcowa poczekalnia, stanie bar i stoliki a przestrzeń wypełni aromat kawy. Powstanie mała knajpka, sąsiadka biblioteki, współtowarzyszka artystów.  CaffeStacja.

Od dawna naturalnym środowiskiem artystów, malarzy, literatów była kawiarnia. Na terenie Mediateki również powstanie takie miejsce. Intencją jest utworzenie kawiarni artystycznej wpisującej się w (znany już) charakter działania całej Mediateki.  Kawiarnia będzie przyjazną przestrzenią dla wszystkich szukających inspiracji, a także dla tych, którzy potrzebują odpoczynku i relaksu przy filiżance kawy czy herbaty. Ustronna lokalizacja w otoczeniu przyrody, przyniesie zapewne komfort spokoju i dyskrecji.

Obecnie projekt jest na etapie aranżacji wnętrz i poszukiwania personelu.

Nietaktem byłoby nie wspomnieć też o samej Mediatece, której nieodłączną częścią będzie wspomniana kawiarnia. Nieczynny dworzec Straszyn Prędzieszyn, stał się inspiracją do stworzenia szczególnego miejsca, w szczególnej przestrzeni. Powstała pierwsza w Polsce Mediateka na wsi. Dzięki rewitalizacji starego budynku, stworzono miejsce do którego można wstąpić, chcąc spotkać się z literaturą, malarstwem, właściwie wszelkiego rodzaju aktami i rezultatami twórczości. Zmodernizowany budynek byłego dworca tętni życiem, stając się przestrzenią pełniąca funkcję kulturalną. Jest tu biblioteka, malarskie atelier, odbywają się warsztaty i ciekawe spotkania.

Wydaje się, że charakter tego miejsca szczególnie wpisuje się w symboliczną przestrzeń dworca. To tu zaczynamy podróże, wybieramy kierunek, spotykamy przypadkowych ludzi, podejmujemy przygodne rozmowy, ale też mamy chwilę na refleksję w dworcowej poczekalni. I takie jest to miejsce. Mimo, że podróże nie są już związane z pokonywaniem przestrzeni, ale na pewno mogą odbywać się w czasie, bądź pod wpływem inspirujących wrażeń, w przestrzeni własnej wyobraźni. Można tu doświadczyć podróży poprzez prezentowane obrazy, czy też udać się w podróż całkowicie prywatną – wraz z bohaterami książek, licznie zgromadzonych w tutejszej bibliotece.

A niebawem również delektować się smakami w powstającej kawiarni.

Poniżej zamieszczamy ofertę pracy w nowym lokalu, który powstaje na terenie Mediateki,  CaffeStacja:

Najemca lokalu w Mediatece poszukuje kandydatów do pracy w nowej restauracji w Straszynie na stanowisko kucharz lub pomoc kuchenna.
Oferujemy:
•umowę o pracę na pełny etat,
•pracę w szczególnym i nietuzinkowym miejscu,
•możliwość rozwoju i kreowania nowych dań,
•samodzielność.
Wymagamy:
•zaangażowania,
•punktualności,
•dbania o stany magazynowe.
KONTAKT
kubastronglift@gmail.com
tel. 797 851 992


Dodaj komentarz