Już po raz XI w Ciechanowie odbył się międzynarodowy turniej MAZOVIA MASTERS CUP w TAEKWON-DO ITF. Jak co roku i tym razem nie mogło na tej imprezie zabraknąć reprezentacji z Pruszcza Gdańskiego.

Po raz pierwszy na tym turnieju rozegrano kategorie dzieci i kadetów co umożliwiło szerszej grupie zawodników z Pruszcza Gdańskiego na udział w zawodach.

Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowali:

Seniorzy – Przemysław Czerwiński i Dorota Mazur

Kadeci -Karol Keler, Krystian Kułakowski i Kacper Thielmann

Dzieci – Alicja Szadziewicz, Szymon Banakowicz, Jakub Wąchała, Wojciech Boroch, Konrad Witkowski, Marek Pietrzak

Sędziowie – Patrycja Kaniowska i Rafał Mach

Trenerzy – Dorota Mazur i Przemysław Czerwiński

Sobotnie starty to kategorie dzieci i kadetów. Po pierwszych konkurencjach technicznych układach, ogromną niespodziankę sprawił Szymon Banakowicz wygrywając całą swoją kategorię i zdobywając złoty medal. Tuż przed strefą medalową w konkurencji układów odpadli Jakub Wąchała i Marek Pietrzak zajmując 5 miejsca. W konkurencji walk nastąpiła miła niespodzianka. Fantastyczna dyspozycja Kuby Wąchały w jego debiucie na zawodach międzynarodowych i od razu złoto. Kolejny w finale walk był Szymon Banakowicz. Niestety musiał uznać wyższość Białorusina i zdobył drugi medal tym razem srebrny. Alicja Szadziewicz i Konrad Witkowski po świetnych pojedynkach kończą z brązowym medalem. Walki kadetów to ogromne emocje. Najlepiej w tej kategorii wiekowej wypadł Karol Keler, który mimo małej kontuzji zacięcie toczył swoje pojedynki wygrywając w finale i zdobywając złoty medal. Kacper Thielmann wygrał brąz, a Krystian Kułakowski po wyrównanym pojedynku przegrywa walkę o brąz zajmując 5 miejsce.

Niedziela to starty seniorów. Dorota Mazur złota w konkurencji układów i walk oraz najlepsza zawodniczka wśród seniorek starszych. Przemysław Czerwiński zdobył srebro w technicznej konkurencji układów i złoto w konkurencji walk. To świetny debiut Przemka w kategorii wiekowej seniora. Zawody po raz kolejny pokazują dobrą szkołę i świetny warsztat trenerski pruszczańskiego klubu. Odkryty potencjał wśród młodych zawodników jest nadzieją na zbliżający się sezon.

Klub AN-DO wraca z Ciechanowa aż  z 11 medalami (6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe).

W klasyfikacji medalowej na 45 klubów zajął 6 miejsce.

Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego


źródło: pruszcz-gdanski.pl

foto: pruszcz-gdanski.pl

Dodaj komentarz